Μετά από αρκετά χρόνια, δημιούργησε μία φωτογραφική συλλογή, αποτυπώνοντας μικρές ανθρώπινες στιγμές, εντυπωσιακά τοπία και ξεχωριστά έθιμα. Το ανθρώπινο στοιχείο κυριαρχεί στις εικόνες του, καθώς εστιάζει σε αυθόρμητες στιγμές και άγνωστες πτυχές της καθημερινότητας.
Μέσα από τη συλλογή του, ανοίγει ένα παράθυρο στον κόσμο, έναν διάλογο με τα μέρη που επισκέπτεται, δημιουργώντας συναισθήματα και οξύνοντας την περιέργεια του θεατή.
Το ιδιαίτερο στοιχείο που χαρακτηρίζει τη δουλειά του, είναι ότι προτιμάει να επισκέπτεται τα λιγότερο τουριστικά μέρη, αυτά στα οποία η ομορφιά πηγάζει από την απλότητα και τις μικρές στιγμές και όχι από την αφθονία των αγαθών που έχουμε συνηθίσει να απολαμβάνουμε στον δυτικό κόσμο.
Η ομορφιά του κόσμου, μέσα από τις φωτογραφίες του!
Δείτε περισσότερα για τη δουλειά του εδώ