Σε δημόσια διαβούλευση έχει δοθεί ήδη από την Τετάρτη 24 Οκτωβρίου το νομοσχέδιο για τον νέο φόρο στα ακίνητα (ξέρετε, αυτόν που θα επιβάλλεται και στα αγροτεμάχια, τους στάβλους και τα μαντριά). Η δημόσια διαβούλευση ολοκληρώνεται σήμερα στη 1 το μεσημέρι.
Πόσα σχόλια λέτε ότι έχουν γίνει στα έντεκα συνολικά άρθρα του νομοσχεδίου από πολίτες σε αυτό το διάστημα; Η απάντηση είναι: Μηδέν. Ούτε ένα!
Μάλλον το γεγονός αυτό αποδεικνύει ότι το νομοσχέδιο… μας άφησε όλους άφωνους.