Δύο από τους τέσσερις χρυσαυγίτες που μέλη του ΚΚΕ και του Συνδικάτου Μετάλλου αναγνώρισαν ως τους δράστες της επίθεσης στα μέσα Σεπτεμβρίου στο Πέραμα, παρουσιάστηκαν σήμερα στο Ε’ Ανακριτή Πειραιά. Αμφότεροι πήρα προθεσμία για να απολογηθούν στις 15 Οκτωβρίου.
Στην ίδια υπόθεση εμπλέκονται άλλα δύο άτομα, μεταξύ των οποίων και ο «πυρηνάρχης» της Χρυσής Αυγής στο Πέραμα, ο οποίος παραδόθηκε χθες.
Το τέταρτο άτομο δεν είχε εμφανισθεί έως τις 10 το πρωί στις δικαστικές αρχές Πειραιά. Στην περίπτωση που δεν παρουσιασθεί αυτοβούλως, αναμένεται να εκδοθεί εναντίον του ένταλμα σύλληψης, καθώς έχει επιδοθεί κλήση σε απολογία.