«Το κήρυγμα μίσους του χρυσαυγίτη Μητροπολίτη κ΄ η προτροπή σε δολοφονική βία κατά των ομοφυλοφίλων, είναι ΟΚ για το Μονομελές του Αιγίου, κουρελιάζοντας τον αντιρατσιστικό νόμο. Από την ΝΔ, που δηλώνει φιλελεύθερη-ευρωπαϊκή, άκρα του τάφου σιωπή. Πού κρύφτηκαν οι “μένουμε Ευρώπη”»; έγραψε ο κ. Παπαδημούλης.
17/03/2018, 07:27
Παπαδημούλης: "Άκρα του τάφου σιωπή" από τη Ν.Δ, για το κήρυγμα μίσους του Αμβρόσιου
Πυρά εξαπέλυσε στη Νέα Δημοκρατία, ο αντιπρόεδρος του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και επικεφαλής της ευρωομάδας του ΣΥΡΙΖΑ Δημήτρης Παπαδημούλης σχετικά με το «κήρυγμα μίσους» του μητροπολίτη Αμβρόσιου, με ανάρτηση του στο twitter.
![Φωτογραφία για: Παπαδημούλης: "Άκρα του τάφου σιωπή" από τη Ν.Δ, για το κήρυγμα μίσους του Αμβρόσιου 1 5aaba3de1dc5240c248b47e0 1](https://www.koutipandoras.gr/wp-content/uploads/2018/03/5aaba3de1dc5240c248b47e0-1-1303x864.jpg)