Με γκολ του Φορτούνη στο 14’ επικράτησε 1-0 της Εσθονίας στο Ταλίν, στην πρεμιέρα του Β΄ ομίλου της 3ης κατηγορίας και ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στη νεοσύστατη διοργάνωση της UEFA. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα είχε καλή εικόνα στο α΄ ημίχρονο, αλλά πιέστηκε στο β΄ μέρος και δυσκολεύτηκε να κρατήσει τη νίκη.
Η δουλειά πάντως έγινε στην Εσθονία αλλά χρειάζεται καλύτερη απόδοση στη συνέχεια. Επόμενο ματς για την ελληνική ομάδα, την Τρίτη (11/9, 21:45) στη Βουδαπέστη με την Ουγγαρία όπου η «γαλανόλευκη» χρειάζεται τουλάχιστον να μην χάσει, ώστε με συγκομιδή 4-6 πόντων να πάρει το πάνω χέρι για την πρόκριση.