Κι ας υπήρξαν απανωτά αιτήματα της Ν.Δ., για τη συνάντηση, αυτή δεν κατέστη δυνατή. Στο τριήμερο αυτό ο Γουίλμπουρ Ρος έδωσε συνέντευξη στην ΕΡΤ, ανέβηκε Θεσσαλονίκη, πήγε στα εγκαίνια της ΔΕΘ και παρακολούθησε την ομιλία Τσίπρα. Την παρουσία του κ. Μητσοτάκη την αγνόησε παντελώς.
12/09/2018, 18:33
"Πόρτα" στον Κυριάκο από τον Ρος
Ούτε μια σέλφι, ούτε μια χειραψία... Επί τρεις ημέρες ήταν στην Ελλάδα (σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη) ο υπουργός Εμπορίου των ΗΠΑ Γουίλμπουρ Ρος, αλλά τον πρόεδρο της Ν.Δ. δεν τον συνάντησε τελικά.
![Φωτογραφία για: "Πόρτα" στον Κυριάκο από τον Ρος 1 5b995d441dc52412588b458b](https://www.koutipandoras.gr/wp-content/uploads/2018/09/5b995d441dc52412588b458b.jpg)