Όπως σημειώνει σε ανάρτησή του στο Twitter ο ευρωβουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, «έλαβα, όπως και πολλές χιλιάδες πολίτες, sms στο κινητό μου “να ψηφίσω ΝΔ και να σταυρώσω Φορτσάκη”! Η παραβίαση του Ευρωπαϊκού Κανονισμού GDPR, “περί προστασίας των προσωπικών δεδομένων” είναι προφανής και εκτεταμένη. Η ΝΔ και ο υποψήφιός της οφείλουν σαφή απάντηση: Πώς, από πού και πόσο;»
15/06/2019, 10:32
«Πυρά» Παπαδημούλη σε ΝΔ για τα SMS Φορτσάκη
Για εκτεταμένη παραβίαση του ευρωπαϊκού κανονισμού (σ.σ. GDPR) περί προσωπικών δεδομένων, κάνει λόγο ο Δημήτρης Παπαδημούλης, με αφορμή τη μαζική αποστολή γραπτών μηνυμάτων εκ μέρους του υποψήφιου βουλευτή της Ν.Δ., Θεόδωρου Φορτσάκη.
![Φωτογραφία για: «Πυρά» Παπαδημούλη σε ΝΔ για τα SMS Φορτσάκη 1 papadimoulis 1021x576 1](https://www.koutipandoras.gr/wp-content/uploads/2019/06/papadimoulis-1021x576-1.jpg)