Σε μια νέα εκμετάλλευση θανάτου προχώρησαν διάφορες αντιεμβολιαστικές ομάδες και σελίδες στα σόσιαλ μίντια.
Ο γιατρός και πρώην διοικητής της 6ης Υγειονομικής Περιφέρειας στην Πάτρα, Τάκης Νικολόπουλος έφυγε από την ζωή σε ηλικία 68 ετών από καρδιακή ανακοπή.
Όπως αναφέρει το pelop.gr, ο γιατρός και στέλεχος του ΣΥΡΙΖΑ είχε κάνει το εμβόλιο pfizer και τώρα κάποιοι αντιεμβολιαστές ανάρτησαν την φωτογραφία – που ο ίδιος είχε ανεβάσει – για να «διαδώσουν» πως… πέθανε από το εμβόλιο!
Μάλιστα στον τίτλο της αναγγελίας του θανάτου του, σε αντιεμβολιαστικό ειδησεογραφικό site, αναφέρεται πως… είχε κάνει εμβόλιο.
Οι αντιεμβολιαστές – κατά την προσφιλή τους τακτική- συνδέουν κάθε καρδιακό θάνατο… με το εμβόλιο και γράφουν: «Γιατρός στέλεχος του ΣΥΡΙΖΑ που ειρωνεύονταν τους ανεμβολίαστους, πέθανε ξαφνικά από έμφραγμα».