Η υποψήφια βουλευτής του ΠΑΣΟΚ στη Μαγνησία, Βίκυ Τσεκούρα βρήκε έναν απίθανο τρόπο να υπερασπιστεί τη γυναικεία εκπροσώπηση στη Βουλή και να κάνει την προσωπική της προεκλογική εκστρατεία.
Σε ανάρτηση της στο Facebook με σύνθημα «Ποτέ μην υποτιμάτε μια γυναίκα, θα την βρείτε μπροστά σας», έχει συνοδεύσει τo προεκλογικό της μήνυμα με το εμβληματικό τραγούδι της Ρίτας Σακελλαρίου «Μια γυναίκα μπορεί».
«Πολλοί άντρες δεν πιστεύουν στην αξία μιας γυναίκας.. ΌΜΩΣ οι ίδιοι άντρες περιμένουν από μια γυναίκα να τους φροντίσει όταν είναι παιδιά.. να τους φτιάξει κ να τους μεγαλώσει την οικογένεια ως σύζυγος κ μητέρα σωστά..κ αργότερα να τους φροντίσει σαν γεράσουν κ είναι ανήμποροι..
γιατί λοιπόν δεν εμπιστεύονται μια γυναίκα να μπει στη Βουλή κ να φροντίσει με την ίδια αυταπάρνηση κ αγάπη να πάει αυτή η χώρα μπροστά;;;;
Ελπίζω να μου δώσετε την ευκαιρία να δείξω ότι μια γυναίκα όλα τα μπορεί κ μάλιστα πολύ αποτελεσματικά!!!!!
Με εκτίμηση
Παρασκευή Βίκυ Τσεκούρα
Υποψήφια Βουλευτής ΠΑΣΟΚ ΜΑΓΝΗΣΊΑΣ», αναφέρει στην ανάρτησή της.