Ακόμα μια τηλεοπτική εμφάνιση έκανε ο Μανώλης ο παλαιοχριστιανός, που τελευταία έχει την τιμητική του σε όλα τα κανάλια, καθώς αυτή τη φορά εμφανίστηκε στην εκπομπή του Γιώργου Λιάγκα «Το Πρωινό».
Πιο συγκεκριμένα το πρώην πρωτοπαλίκαρο της Χρυσής Αυγής τόνισε ότι πάσχει από διπολική διαταραχή, ενώ επισήμανε επίσης ότι στην οικογένεια του αποκαλούνται όλοι αδέρφια. Παράλληλα επισήμανε ότι δεν πάει τα παιδιά του στο σχολείο γιατί η σεξουαλική διαπαιδαγώγηση παραβιάζει τα πιστεύω που έχει η οικογένεια.
Πιο αναλυτικά ο παλαιοχριστιανός ανέφερε: «Είμαι παλαιοημερολογίτης, οι παλαιοημερολογίτες είμαστε χριστιανοί ορθόδοξοι. Γνώρισα κάποιον κληρικό του παλαιού και έτσι έγινα και γω». Συνέχισε μιλώντας για την ζωή του και τις δουλειές που έχει κάνει «Έγινα πατέρας και έπρεπε να ζήσω έκανα ό,τι μπορούσα για να ζήσω, ντελιβερι, οικοδομές και πολλά άλλα.
Στον δήμο Ηλιούπολης μπήκα μετά από μια περιπέτεια με τον πρώτο μου γάμο ήμουν πολύτεκνος, είχα τα μόρια καθώς ήταν και η μάνα μου ανάπηρη και έτσι μπήκα» και πρόσθεσε ότι «είναι κακό να μιλάνε για μένα άνθρωποι που έχω να μιλήσω 10 χρόνια όπως η πεθερά μου και ο θείος μου.
Είχα προβλήματα με την πρώτη μου σύζυγο και τα παιδιά είχανε πάει στο χαμόγελο του παιδιού και είχανε φιλοξενηθεί εκεί γιατί αδυνατούσε για διάφορους κοινωνικούς λόγους να τα μεγαλώσει. Υποχρεώθηκα να πάρω ξανά τα παιδιά με δικαστήρια είχανε μείνει 10 χρόνια εκεί.
Καθυστέρησα επειδή είναι χρονοβόρα διαδικασίαΔυστυχώς εμείς όταν έπιασε η πανδημία επειδή υπήρχε μια προχειρότητα στο κάθε τι δηλαδή για να βγω από το σπίτι μου έπρεπε να φοράμε μάσκα, αυτό όμως μεταφραζόταν σε 4 ευρώ την μέρα. Δημιουργήθηκε μια απίστευτη κατάσταση και στα εργασιακά ήταν ασύμφορη οικονομικά. Το φθηνό δεν είναι έτσι ακριβώς υπάρχει και μια ποιότητα ζωής στην Κορινθία που ζούμε τώρα. Αν νοίκιαζα ένα υπόγειο στην Αθήνα ενδεχομένως να φυτοζωούσα. Τα παιδιά μου θα ήταν μέσα σε ένα κουτί.
Σε όλα τα προβλήματα το μόνο που λένε είναι ότι δεν πηγαίνανε σχολείο. Όταν ήμουν μικρός μου έλεγε η δασκάλα μου σπούδασε για να μην γίνεις σκουπιδιάρης και τελικά σπούδασα και έγινα σκουπιδιάρης. Ο Χριστόφορος ο γιος μου είναι 10 ετών και είναι μελισσουργός και έχει πολλές γνώσεις. Έχει περισσότερες πιθανότητες να επιβιώσει με αυτό το επάγγελμα πάρα με το αν τελειώσει το σχολείο. Τα παιδιά μαθαίνουν στο σπίτι δεν μου έχουν πει γιατί δεν τα στέλνω σχολείο. Παραβιάζει τα πιστεύω μας η σεξουαλική διαπαιδαγώγηση»
Σταυρούλα Γκουγκουλιά: Ανατροπή με τον θάνατό της – Είχε αφήσει γράμμα (Video)
Τσακαλώτος: Το εμπαθές σχόλιο για Τσίπρα και η απάντηση Κύρτσου – «Δεν αφορά κανένα»