Όπως είναι απολύτως λογικό ακόμα δεν έχουν κοπάσει τα πανηγύρια στις τάξεις των φιλάθλων του Ολυμπιακού, μετά την κατάκτηση του Conference League χθες το βράδυ, κόντρα στη Φιορεντίνα.
Μάλιστα ο Πειραιάς «καιγόταν» μέχρι τις 5 το πρωί, με αρκετούς φίλους της ομάδας είτε να μην πηγαίνουν στις υποχρεώσεις τους την άλλη μέρα, είτε να πηγαίνουν… άυπνοι.
Βέβαια οι πανηγυρισμοί δεν γινόντουσαν μόνο στο λιμάνι, καθώς και η Πάτρα δεν πήγε πίσω, με τις σκηνές να θυμίζουν καρναβάλι
Πιο επικός απ’ όλους όμως ήταν ένας πιτσιρικάς από εκεί, ο οποίος την επόμενη έδινε βιολογία, αλλά δεν τον ένοιαζε καθόλου.
Πιο συγκεκριμένα ο ίδιος ανέφερε στην κάμερα του Mega «Γράφω Βιολογία αύριο, αλλά δεν θα γράψω τίποτα. Σιγά μην κοιμηθώ».
Συγκίνησε τους πάντες ο μικρός Γιαννάκης: «Είμαι ο Γιάννης όλων των ομάδων!»
Ο μικρός Γιαννης Παπαστεφανάκης και το μήνυμά του ήταν από τις στιγμές που ξεχώρισαν χθες στον τελικό του Conference League και στο τέλος μάλιστα σήκωσε και αυτός το τρόπαιο.
Ο μικρός Γιαννάκης ήταν καλεσμένος του Ολυμπιακού και μετά τη μεγάλη νίκη σήκωσε την ευρωπαϊκή κούπα δηλώνοντας… «Είμαι ο Γιάννης όλων των ομάδων».
«Χάρηκα που πήρε το Κύπελλο ο Ολυμπιακός. Είχα πει πως θα πάρει το πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ, τη Euroleague ο Παναθηναϊκός και το Conference ο Ολυμπιακός, και βγήκαν οι προβλέψεις μου. Δεν είμαι ο Γιάννης του ΠΑΟΚ, είμαι ο Γιάννης όλων των ομάδων», ανέφερε και μιλώντας για τη φανέλα του Ελ Κααμπί σημείωσε:
«Την ήθελα αυτή τη φανέλα, είναι μεγάλη μου καψούρα ο Ελ Κααμπί από τον Ολυμπιακό. Θα την κρατήσω, είναι συλλεκτική».