Αδιανόητα ήταν όσα ακούστηκαν για ακόμη μια φορά στην εκπομπή της Ζήνας Κουτσελίνη, με αφορμή την υπόθεση του Απόστολου Λύτρα, με τον ποινικολόγο Σπύρο Ρομπότη να ξεστομίζει εξοργιστικά πράγματα.
Πιο συγκεκριμένα ο ίδιος ήταν καλεσμένος στο πάνελ του Star και προσπαθούσε για αρκετή ώρα να πει ότι ο Απόστολος Λύτρας δεν είναι κακοποιητής και ότι ναι μεν έκανε λάθος, αλλά το περιστατικό κακοποίησης απλά συνέβη και τίποτα παραπάνω.
Επί ώρα τα λεγόμενα του Σπύρου Ρομπότη είχαν προκαλέσει αναταραχή στους πάντες που βρισκόντουσαν στο πλατό, με τον Δημήτρη Μαρέδη να λέει του ποινικολόγου «σε λίγο θα μας πείτε ότι ήταν και η κακιά η ώρα», με τον Ρομπότη να απαντάει «αυτό ακριβώς».
Μάλιστα ο πρώην υποψήφιος βουλευτής με τη Νέα Δημοκρατία στις εκλογές του 2019 δεν σταμάτησε εκεί, καθώς πρόσθεσε επίσης «Ήταν η κακιά η ώρα, η οποία οδήγησε στο κακό το χέρι. Δεν είμαστε όλοι τόσο Σουηδοί στη ζωή μας κ. Μαρέδη, η Σουηδία μας πέφτει μακριά. Είμαστε λίγο Βαλκάνια σε αυτή τη χώρα. Αυτή η χώρα δεν έχει ζήσει αναγέννηση, αλλά 400 χρόνια σκλαβιάς».
Όπως ήταν λογικό τα συγκεκριμένα λόγια εξόργισαν τους πάντες, με τον Σπύρο Ρομπότη να μην πτοείται και να ψάχνει τα αίτια που οδήγησαν τον Απόστολο Λύτρα να σηκώσει χέρι στη σύζυγο του.
Ο Σπύρος Ρομποτής, ήταν υποψήφιος με την ΝΔ στις εκλογές του 19 στην Αργολίδα.
Για να μην πέφτετε απ τα σύννεφα οι Βαλκάνιοι
Στις επόμενες εκλογές θα είναι στο επικρατείας με τέτοια performance
pic.twitter.com/4sbynBqqyA— Πεν Νταλαούρα (@ntalaoura) June 19, 2024
Δείτε όλες τις εξοργιστικές δηλώσεις Ρομπότη στο παρακάτω βίντεο:
Την προσωρινή κράτηση του Απόστολου Λύτρα ζητά Θέμης Σοφός
Αναζητείται από την ΕΛΑΣ ο Απόστολος Λύτρας – Γιατί τον μηνύει η σύζυγός του