Σε εξέλιξη βρίσκεται επιχείρηση της 3ης ΕΜΑΚ και δυνάμεων της Πυροσβεστικής για τη μεταφορά 67χρονου Γερμανού, ο οποίος εντοπίστηκε σε χαράδρα πάνω από την παραλία Σεντόνι, στο μονοπάτι προς την Τρυπητή Χανίων.
Δυστυχώς, ο άτυχος άνθρωπος φαίνεται ότι είναι χωρίς τις αισθήσεις του, σύμφωνα με την ΕΡΤ.
Στην πορεία φαίνεται ότι έχασε τον προσανατολισμό του με αποτέλεσμα να χαθεί και, όπως όλα δείχνουν, βρέθηκε στο μονοπάτι που οδηγεί στο φαράγγι της Τρυπητής.
Κάποια στιγμή η Πυροσβεστική εντόπισε το σήμα του και έτσι συνεχίστηκαν οι έρευνες προς τη συγκεκριμένη πολύ επικίνδυνη και δύσβατη περιοχή.