Ολυμπιακοί αγώνες: Δεν τα κατάφερε η εθνική ομάδα μπάσκετ – Ηττήθηκε με 76-63 από τη Γερμανία (video)

Όσο και αν το πάλεψε η εθνική Ελλάδος, δεν κατάφερε να κερδίσει τους Γερμανούς

6287078

Την ήττα από τη Γερμανία με 76-63 γνώρισε πριν από λίγα λεπτά η εθνική ομάδα μπάσκετ, με τους διεθνείς να μην καταφέρνουν να κερδίσουν τους πρωταθλητές κόσμου και να ολοκληρώνουν το ταξίδι τους στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισίου.

Η εθνική ξεκίνησε καλύτερα στα πρώτα λεπτά του αγώνα και προηγήθηκε ακόμα και με 12 πόντους. Κάπου εκεί όμως πήραν μπρος οι Γερμανοί, οι οποίοι έσφιξαν την άμυνα τους και απέκτησαν περισσότερη ευστοχία επιθετικά, με το ματς να έρχεται στα ίσα.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα άλλαξαν με τη Γερμανία να συνεχίζει στον ίδιο ρυθμό και την Ελλάδα να μην μπορεί να ακολουθήσει, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 76-63.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε 22 πόντους για την Εθνική μας, ενώ ο Τόμας Γουόκαπ πρόσθεσε 12 και ο Κώστας Παπανικολάου 10. Ο Βασίλης Σπανούλης χρησιμοποίησε και τους Καλάθη 5, Τολιόπουλο 7,  Καλαϊτζάκη 1,  Μήτογλου 6, Παπαγιάννη, Λαρεντζάκη.

Από την ομάδα του Γκόρντον Χέρμπερτ, που στον ημιτελικό της Πέμπτης θα αντιμετωπίσει μία από τις Γαλλία, Καναδά, ο Φραντς Βάγκνερ ήταν ο κορυφαίος με 18 πόντους. Διακρίθηκαν και οι Σρέντερ 13, Τίμαν 10, Μπόνγκα 9, Μ. Βάγκνερ 8.

Ειδήσεις σήμερα:

Συγκινεί ο Καραλής μετά το μετάλλιο για τις δυσκολίες που έχει περάσει: «Κατάθλιψη, ρατσισμό, τραυματισμούς» (vid)

Πειραιάς: Έκρυψαν κοκαΐνη αξίας 1 εκατομμυρίου ευρώ σε κοντέινερ με μπανάνες

Απίστευτη υπόθεση στη Γαλλία: Αναισθησιολόγος σκότωνε ασθενείς για να εκδικηθεί τους συναδέλφους του

Ανακοίνωση-καταπέλτης της Διεθνούς Ομοσπονδίας Πυγμαχίας κατά της ΔΟΕ για τη συμμετοχή της Αλγερινής στο Παρίσι!

Μέση Ανατολή: Επίδειξη ισχύος από το Ισραήλ – Μαχητικά έσπασαν το φράγμα του ήχου πάνω από τη Βηρυτό

453121525 429187763409498 6472563712624011765 n

Δημοσιογράφος του Reuters είδε ανθρώπους σε ένα καφέ στην περιοχή Badaro της Βηρυτού να σκορπίζονται…

Σύρος: Πάρκαρε μπροστά από κάδο και εμπόδιζε τον κόσμο απ’ το να πετάξει τα σκουπίδια του – Του τα άφησαν πάνω στο αμάξι