Μια εξαιρετική καμπάνια που καλεί τον κόσμο να προσφέρει στον αγώνα για την αντιμετώπιση του καρκίνου, δημιουργήθηκε στη Σουηδία. Η ιδέα προήλθε από παλαιότερη καμπάνια της εταιρίας προϊόντων περιποίησης μαλλιών Apotek, η οποία είχε δημιουργήσει μια ζωντανή διαφήμιση, στην οποία εμφανιζόταν μια γυναίκα – μοντέλο, τα μαλιά της οποίας ανέμιζαν όποτε περνούσε ο συρμός του μετρό.
Η νέα εκστρατεία κατά του καρκίνου είναι παρεμφερής: το τρένο φτάνει και τα μαλλιά της κοπέλας στη φωτογραφία ανεμίζουν. Μέχρι που ο άνεμος τα παίρνει και στη φωτογραφία μένει ένα μικρό κορίτσι χωρίς καθόλου μαλιά.
Τη φωτογραφία συνοδεύει το εξής μήνυμα: “Κάθε ημέρα ένα παιδί διαγιγνώσκεται με καρκίνο».