Επεισόδια μετά το τέλος του ποδοσφαιρικού αγώνα στο γήπεδο της Ριζούπολης, ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Απόλλωνα Σμύρνης, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Football League. Για αρκετό διάστημα, οι οπαδοί των δύο ομάδων συγκρούστηκαν μεταξύ τους. Ορισμένοι πιο ψύχραιμοι, προσπαθούσαν να ηρεμήσουν τα πνεύματα και να τελειώσουν τα επεισόδια, όμως η κατάσταση είχε ξεφύγει με τις συγκρούσεις μεταξύ οπαδών να συνεχίζονται.
Αιτία των επεισοδίων στάθηκε η κακή διαιτησία που άφησε παράπονα και στις δυο ομάδες. Ωστόσο, κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, η ατμόσφαιρα ήταν αρκετά “ηλεκτρισμένη” και μετά το τέλος του αγώνα ήρθε το ξέσπασμα. Λίγα λεπτά αργότερα όμως, έξω από το γήπεδο, οπαδοί των δύο ομάδων συζητούσαν ήρεμα για το ματς αφού δεν έχουν και τίποτα να χωρίσουν ενώ οι δυνάμεις της αστυνομίας δεν χρειάστηκε καν να κατέβουν από τις κλούβες.