Συγκινεί η ανάρτηση της Δώρας Τσαμπάζη, την ημέρα που ο σύζυγος της Αλέξανδρος Νικολαΐδης θα συμπλήρωνε 43 χρόνια ζωής
Σήμερα ο Ολυμπιονίκης θα είχε τα γενέθλιά του, ενώ όπως έγραψε σε ανάρτησή της η Δώρα Τσαμπάζη, σαν σήμερα της είχε κάνει πρόταση γάμου.
Με ένα στίχο της Καναδής ποιήτριας, φωτογράφου και συγγραφέα Rupi Kaur, η Δώρα Τσαμπάζη θέλησε να στείλει το δικό της μήνυμα, στον σύζυγό της και Ολυμπιονίκη Αλέξανδρο Νικολαΐδη, ο οποίος έχασε τη μάχη με τη ζωή μετά από δύο χρόνια σκληρής αναμέτρησης με τον καρκίνο.
Η σύζυγος του αδικοχαμένου Ολυμπιονίκη και μητέρα των δύο παιδιών του συγκίνησε τους πάντες με τους στίχους της R. Kaur ~ φθονώ τους ανέμους 🌬από τη συλλογή: ο ήλιος και τα λουλούδια γράφοντας:
«Φθονώ τους ανέμους που σε βλέπουν ακόμα. Σαν σήμερα γεννήθηκες, σαν σήμερα μου ζήτησε να παντρευτούμε, σήμερα μόνο αυτό».
Δείτε την ανάρτησή της:
![Φωτογραφία για: Αλέξανδρος Νικολαΐδης: «Σαν σήμερα γεννήθηκες» - Ραγίζει καρδιές η ανάρτηση της συζύγου του 2 anartisi 1](https://www.thestival.gr/wp-content/uploads/2022/10/anartisi-1-669x1024.jpg)