Ch. League: "Σκότωσε" τις ελπίδες του Ολυμπιακού η Σπόρτινγκ

O Ολυμπιακός γλίτωσε τον διασυρμό, καθώς βρέθηκε να χάνει 0-3 στο πρώτο ημίχρονο από τη Σπόρτινγκ Λισσαβόνας στο «Γ. Καραϊσκάκης», αλλά τελικά περιόρισε την επέκταση του σκορ, με το τελικό 2-3.

59b84aa21dc524e1678b4595

Οι Πορτογάλοι είχαν τρία δοκάρια και πολλές ευκαιρίες, αλλά στο τέλος οι Πειραιώτες γλίτωσαν τα χειρότερα.

Μόνο οι Πορτογάλοι και ο Καπίνο υπήρχαν στο γήπεδο στο πρώτο 45λεπτο. Οι παίκτες του Ζέσους προηγήθηκαν με κεφαλιά του αμαρκάριστου Ντουμπιά μόλις στο 2’, ενώ στο 13’ είχαν κάνει ήδη το 0-2 με τον Μάρτινς. Στη συνέχεια είχαν δύο δοκάρια με τους Φερνάντες (18’) και Μάρτινς (40’) και το ημίχρονο έκλεισε με τον πρώτο να κάνει το 3-0 με την άμυνα των Πειραιωτών να πιάνεται για τρίτη φορά στον ύπνο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός όπως αναμενόταν έπεσε. Η ομάδα του Χάσι ήταν πιο επικίνδυνη, ενώ η Σπόρτινγκ είχε βγάλει το πόδι απ’ το γκάζι. Πάντως είχε την ευκαιρία να πετύχει και τέταρτο τέρμα όμως ο Ντοστ σημάδεψε το δοκάρι με κεφαλιά (88’) και στο επόμενο λεπτό ο Πάρντο μείωσε για τους ερυθρόλευκους (89’). Στo τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κολομβιανός πέτυχε και δεύτερο τέρμα σώζοντας τα προσχήματα.

Πάτρα: Περιορίστηκε η φωτιά σε περιβάλλοντα χώρο εργοστασίου στην περιοχή Γομοστό

fvtia patra eg

Στο σημείο εξακολουθούν να επιχειρούν περίπου 60 πυροσβέστες με δύο ομάδες πεζοπόρων τμημάτων και 11…

Όταν ο Λαμίν Γιαμάλ έκανε τα μαγικά του στους δρόμους του Ματαρό και τέσσερα χρόνια μετά έγινε πρωταθλητής Ευρώπης (video)