Τα εύκολα δύσκολα έκανε η ΑΕΚ. Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα, είχε το εισιτήριο για τον τρίτο γύρο του Conference League στα χέρια, αφού προηγήθηκε με 4-0 στο 53′, αλλά κάποια τραγικά λάθη επανέφεραν την ομάδα από την Ανδόρα στο κόλπο της πρόκρισης, με το τελικό 4-3 της “OPAP Arena” ν’ αφήνει τα πάντα ανοιχτά για τον επαναληπτικό.
Η Ένωση προηγήθηκε 4-0 στο ξεκίνημα του β΄ ημιχρόνου με γκολκ των Λιούμπιτσιτς (6΄), Γκαρσία (20΄), Γκατσίνοβιτς (30΄), Μουκουντί (52΄). Κι ενώ όλα έδειχναν μια εμφατική νίκη, η ομάδα από την Ανδόρα αντέδρασε με τους Βίντα (65΄-αυτογκόλ), Αντρέου (78΄-πέναλτι), Μαρτίνεθ (83΄) και φεύγει από την Αθήνα με μία τιμητική ήττα. Η ρεβάνς θα γίνει την Πέμπτη, 1η Αυγούστου στην Ανδόρα Λα Βέγια.