Εκπληκτικό παιχνίδι στο Τουρκία – Γεωργία-Αδιανόητο φινάλε (video)

Με τρίποντο ξεκίνησε την προσπάθειά της η Τουρκία στον 6ο Όμιλο του EURO 2024.

τουρκια euro

Δύο καταπληκτικά γκολ με… άπιαστους κεραυνούς απ’ τους Μιουλντούρ (25’) και Γκιουλέρ (65’) κι άλλο ένα του Ακτούρκογλου στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, χάρισαν στην Τουρκία τη μεγάλη νίκη επί της Γεωργίας με 3-1 στο Signal Iduna Park του Ντόρτμουντ, στην πρεμιέρα του 6ου ομίλου του EURO 2024 κι έδωσαν… αέρα πρόκρισης απ’ το πρώτο κιόλας ματς στην ομάδα του Βιτσέντσο Μοντέλα.

Ο Μικαουτάτζε ισοφάρισε προσωρινά για τους Γεωργιανούς στο 32’, που δεν μπόρεσαν ωστόσο να βρουν δεύτερη «απάντηση» μετά το υπέροχο γκολ του άσου της Ρεάλ Μαδρίτης κι έμειναν με… άδεια χέρια στο πρώτο παιχνίδι τους σε τελική φάση μεγάλης διοργάνωσης.

Στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων η Γεωργία είχε δοκάρι με τον Κβαρατσκέλια, ενώ αμέσως μετά ο Ακαϊντιν έδιωξε πριν περάσει η μπάλα και στην εξέλιξη της φάσης ο Ακτούρκογλου πλάσαρε σε κενή εστία για το τελικό 3-1, καθώς ο Μαμαρντασβίλι είχε φύγει απ’ το τέρμα του για να πιέσει για το γκολ της ισοφάρισης.

Ύδρα: Αξιωματικός της Πυροσβεστικής παραδέχεται ότι εξέτασε προφορικά τους Καζάκους ολιγάρχες επειδή… βιαζόντουσαν (Έγγραφο)

ΥΔΡΑ κατηγορ

Χωρίς να δώσουν επίσημη κατάθεση στις ελληνικές αρχές αποχώρησαν από την χώρα μας οι ολιγάρχες…

Γραμματικό-κατασκήνωση: Αγωνία για τα άρρωστα παιδιά-Τα ρίχνει στο… επισκεπτήριο η ιδιοκτήτρια

κατασκηνωση

Συμπτώματα γαστρεντερίτιδας παρουσίασαν δεκάδες που βρίσκονταν σε κατασκήνωση στο Γραμματικό Αττικής

Euro 2024: Βολική ισοπαλία για Σλοβακία και Ρουμανία – Πρόκριση για Βέλγιο και εκτός η Ουκρανία

σλοβακια ρουμανια

Στην απόλυτη ισορροπία ολοκληρώθηκε ο 5ος όμιλος, μετά τις ισοπαλίες στα ματς Σλοβακία - Ρουμανία…