Εκτός έδρας νίκη της Αρσεναλ

Σε ένδεκα λεπτά η Αρσεναλ έκανε την ανατροπή και νίκησε εκτός έδρας την Γουεστ Χαμ 3-1 στην 18η αγωνιστική της…

arsenal 0

Σε ένδεκα λεπτά η Αρσεναλ έκανε την ανατροπή και νίκησε εκτός έδρας την Γουεστ Χαμ 3-1 στην 18η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του Κόουλ στο 46′. Η Αρσεναλ πίεσε για την ισοφάριση, έχασε ευκαιρίες, αλλά τελικά την κατάσταση πήρε στα χέρια του ο Γουόλκοτ ο οποίος σκόραρε δύο φορές σε τέσσερα λεπτά (68′ και 71′) κάνοντας την ανατροπή (2-1). Ο Ποντόλσκι στο 79′ διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για την Αρσεναλ.

Σε άλλο ματς, με γκολ του Αζαρ στο 29′ η Τσέλσι νίκησε στο Στάμφορντ Μπριτζ την Σουόνσι 1-0. Αλλα αποτελέσματα:
Αστον Βίλα-Κρίσταλ Πάλας 0-1, Κάρντιφ-Σάουθαμπτον 0-1, Εβερτον-Σάντερλαντ 0-1, Νιούκαστλ-Στόουκ 5-1, Νόριτς-Φούλαμ 1-2, Τότεναμ-Γουεστ Μπρομ 1-1.

«Εξαφανίστηκαν» οι γυναίκες φρουροί του Τραμπ μετά την απόπειρα δολοφονίας του (video)