Επεισοδιακή νίκη (2-1) του Άρη στο Βόλο

Στo επεισοδιακό ματς του Βόλου που «μπήκε» με τρεις αποβολές και διεκόπη για αρκετή ώρα εξαιτίας των εντάσεων που έλαβαν χώρα, ο Αρης κατέκτησε σπουδαία νίκη επικρατώντας 2-1 της τοπικής ομάδας.

5422422

Στο 34’ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Φαν Βέερτ και στο επόμενο λεπτό ο Αρης άνοιξε το σκορ με τον με τον Εντιαγέ (0-1). Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου οι κίτρινοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ με τον Γκαρσία (0-2). Αμεση ήταν η απάντηση του Βόλου που μείωσε το σκορ στο 48’ με τον Οροζ να σκόραρε με κεφαλιά (1-2).

O Δ. Καραντώνη στη διακοπή απέβαλε τρεις ποδοσφαιριστές τους Μπερτόγλιο, Μπαριέντος (αναπληρωματικός) και Γκρίλο, οι οποίοι συμμετείχαν στα επεισόδια μεταξύ των δύο πάγκων.

Βόλος: Κότνικ, Ρομέρο, Ρινέρ (81′ Τερεζίου), Γκρίλο, Φεράρι, Τσοκάνης, Νίνης (54′ Ρεγκατέν, 65′ Βοϊτκόφσκι), Ορόζ (81′ Σοάρες), Φερνάντες, Φαν Βέερτ, Μπαρτόλο.

Άρης: Κουέστα, Σούντγκρεν, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Γκάνεα, Τζέγγο (64′ Σάσα), Εντιαγέ, Μαντσίνι (64′ Ιτούρμπε), Μπερτόγλιο, Γκαρσία (76′ Γκάμα), Καμαρά (90’+2′ Σάκιτς).

Επιτροπή του ΟΗΕ για την πρόληψη των βασανιστηρίων στην Αθήνα μετά τις φρικαλεότητες στα αστυνομικά τμήματα

Υπενθυμίζεται ότι η εφημερίδα Documento έχει αποκαλύψει τα όσα αποτρόπαια έγιναν στο ΑΤ Ομόνοιας και…