Όπως ο ίδιος δήλωσε, η παράσταση που ήταν προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί στις 30 Δεκεμβρίου δεν θα γίνει, ενώ ανανέωσε το ραντεβού του με τους θαυμαστές του για τις 9 Μαρτίου 2018.
Αναλυτικά η ανακοίνωση του καλλιτέχνη:
«Λόγω αιφνίδιου θανάτου που αναβλήθηκε επ’ αόριστον, η παράσταση στις 30/12 δεν θα πραγματοποιηθεί. Ο βιονικός πλέον Τζίμης Πανούσης σας περιμένει τα ΠαρασκευοΣάββατα του Μαρτίου στο Κύτταρο με το γελοιόδραμα “Όλοι οι Χαζοί Μπορούμε” για δυνατές συγκινήσεις και αναπάντεχα απρόοπτα».