Euro 2012: Πολωνία – Ρωσία 1-1

[…]

Ισόπαλο ήρθε το 2ο παιχνίδι του 1ου ομίλου μεταξύ της διοργανώτριας Πολωνίας και της Ρωσίας, όμιλος στον οποίο συμμετέχει και η Ελλάδα. Η Ρωσία άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Αλάν Τζαγκόεφ στο 37΄ λεπτό δίνοντας προβάδισμα στη Ρωσία, ενώ στο 57΄λεπτό ο Μπλατζικόφσκι πέτυχε το γκολ για τους Πολωνούς, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1. Με αυτό το αποτέλεσμα, η πρόκριση είναι ανοιχτή και για τις 4 ομάδες του ομίλου και όλα θα κριθούν στην 3η και τελευταία αγωνιστική που θα διεξαχθεί το Σάββατο. Με νίκη, η Ελλάδα περνάει στα προημιτελικά του Euro, ανεξαρτήτως αποτελέσματος ωτου άλλου ματς.

Τραγωδία στην Αίγινα: Ανασύρθηκε χωρίς τις αισθήσεις του ηλικιωμένος στη Σουβάλα

Από το Λιμεναρχείο Αίγινας που διενεργεί προανάκριση, παραγγέλθηκε η διενέργεια νεκροψίας - νεκροτομής στην Ιατροδικαστική…