EURO 2016: Εκπλήξεις με νίκη Ουγγαρίας και ισοπαλία στο Πορτογαλία – Ισλανδία

Μία ακόμη έκπληξη στο Euro 2016, καθώς η Ισλανδία υποχρέωσε σε ισοπαλία 1-1 την Πορτογαλία, που τείνει να δημιουργήσει αρνητική παράδοση στα εναρκτήρια παιχνίδια της.

5760716d1dc52478638b470a

Το σκορ άνοιξε για τους Πορτογάλους ο Νάνι στο 31′, μετά από σέντρα του Αντρέ Γκόμες.

Οι Ισλανδοί ανοίχτηκαν στην επανάληψη και τελικά έφτασαν στην ισοφάριση στο 50΄, όταν στη σέντρα στην πλάτη της άμυνας ο Βιεϊρίνια έχασε το μαρκάρισμα του Μπιάρνασον κι εκείνος με πλασέ νίκησε τον Ρούι Πατρίσιο για το 1-1.

Στο πτώτο ματς της ημέρας, η Ουγγαρία επικράτησε με 2-0, στην πρώτη αναμέτρηση στον ΣΤ΄ όμιλο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος της Αυστρίας, και έγινε φαβορί για μια θέση στην πρώτη δυάδα και την πρόκριση.

Στο σκορ για τους Ούγγρους άνοιξε στο 62΄ μετά από πάσα του Νέμεθ ο Σάλαϊ.

Στο 66΄ ο Ντράγκοβιτς είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε τους Αυστριακούς με παίκτη λιγότερο. Στο 87ο λεπτό ο Στίμπερ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα

Σπύρος Χατζηαγγελάκης: Δέχθηκε επίθεση από σκύλο ο ηθοποιός – Μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο