Από νωρίς, οι παίκτες του Γιάννη Σφαιρόπουλου πήραν μία διψήφια διαφορά, την οποία δεν έχασαν μέχρι το τέλος, ενώ δεν… αγχώθηκαν όταν στις αρχές του τέταρτου δεκαλέπτου εκείνη έφτασε στο +10 (70-60). Σε εξαιρετική ημέρα η περιφέρεια με 10/23 τρίποντα, ενώ έκαναν… πάρτι στα ριμπάουντ, καθώς είχαν 41 εκ των οποίων τα 14 ήταν επιθετικά.
Πρώτος σκόρερ για τους Πειραιώτες ο Μάντζαρης με 14 πόντους και τρομερή ενέργεια στην άμυνα, με τον Γκριν να έχει 13. Ο Πρίντεζης έκανε νταμπλ-νταμπλ με 11 πόντους και ισάριθμα ριμπάουντ, με τον Μιλουτίνοφ εξίσου εξαιρετικό και στις δύο πλευρές του παρκέ, προσθέτοντας άλλους τόσους πόντους. Από το σύνολο του Περάσοβιτς, ξεχώρισε ο Χάνεϊκατ με 17 πόντους και 10 ριμπάουντ.