Europa League: Προβάδισμα πρόκρισης για τον Άξιαξ απέναντι στον Παναθηναϊκό (video)

Ο Παναθηναϊκός ήταν ανώτερος από τον Άγιαξ, σπατάλησε αρκετές ευκαιρίες, αλλά το τέρμα του Μπερχάους στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για να δώσει προβάδισμα πρόκρισης στον Αίαντα με 1-0

παο αξιαξ

Ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης απέκτησε ο Αγιαξ απόψε στο ΟΑΚΑ μετά την επικράτησή του με 1-0 επί του του Παναθηναϊκού (28’ Μπέργχουις) που είχε δοκάρι με τον Μπακασέτα και αρκετές ευκαιρίες τουλάχιστον για να μην χάσει.

Το τριφύλλι πλήρωσε ακριβά το κάκιστο ξεκίνημά του στο πρώτο ημίωρο του αγώνα. Οταν αποφάσισε να ρισκάρει έπαιξε σαφώς καλύτερα, πλην όμως δεν είχε το καθαρό μυαλό για να παραβιάσει την ολλανδική εστία, όπως του άξιζε με βάση την εικόνα και τις υποσχόμενες ευκαιρίες του ματς.

Πλέον, στη ρεβάνς στην Αρένα του Αμστερνταμ το τριφύλλι είναι εκ των πραγμάτων αναγκασμένο να κυνηγήσει την ανατροπή καθώς θα πρέπει να νικήσει τον Αίαντα για να προκριθεί ή να στείλει το ματς στην παράταση.

Ειδήσεις σήμερα:

Βόζεμπεργκ μετά τις σφοδρές αντιδράσεις: «Συγγνώμη Μίλτο, τεχνικό λάθος», λέει για το χρυσό καπέλωμα στον Τεντόγλου

Ξέφυγε ο Τσιτσιπάς κατά τη διάρκεια αγώνα στο Μόντρεαλ: «Να πας να γ…θεις» – Έβρισε κι έδιωξε τον πατέρα του (Video)

Ένας άντρας, μα τι άντρας

Έπος η αφιέρωση από την εταιρεία προφυλακτικών Duo σε Τεντόγλου: «Όταν πηδάς εσύ, πηδάει κι όλη η Ελλάδα μαζί σου!»

Υποκλοπές: Οι αποκαλύψεις για τον Άδωνη προκαλούν αντιδράσεις και ερωτηματικά – Είναι εκβιαζόμενος από ποιους και γιατί;

Το Πακιστάν πήρε το πρώτο χρυσό στο Παρίσι – Ο Ναντιμ έστειλε το ακόντιο στα 92.97μ και διέλυσε το Ολυμπιακό ρεκόρ!

πακισταν

Το Πακιστάν πανηγυρίζει για το πρώτο χρυσό μετάλλιο σε ατομικό αγώνισμα Ολυμπιακών Αγώνων!