Ο Ολυμπιακός επικράτησε εύκολα με 75-49 τη Λιμόζ στο ΣΕΦ. Οι «ερυθρόλευκοι» τα χρειάστηκαν στο ημίχρονο καθώς βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 28-29.
Η ομάδα του Πειραιά πέτυχε την τρίτη νίκη σε τέσσερις αγώνες στον 2ο όμιλο της Ευρωλίγκας, με σπουδαία απόδοση από τα μισά της τρίτης περιόδου και ύστερα. Double double o Γιανγκ (13π. 10ρ., 5κοψ.) και ο Σπανούλης (10π., 10ασ.). Εξαιρετικοί Πρίντεζης (15π.), Μάντζαρης (10π. 8ρ., 5ασ.) και Στρόμπερι (12π.).