Η Νατάσα Μποφίλιου, με ένα story της στο instagram θίγει ακριβώς εκείνες τις συμπεριφορές, που διαιωνίζουν τις πατριαρχικές αντιλήψεις, αφήνοντας τον χώρο για τέτοια φαινόμενα. Μάλιστα η Νατάσσα Μποφίλιου, και στη εντυπωσιακή-δυναμική της- παρουσία της Κεντρικής Σκηνής του 47ου Φεστιβάλ ΚΝΕ – «Οδηγητή», θέλησε να μεταφέρει τις φωνές όλων εκείνων των γυναικών που θέλουν επιτέλους να σπάσουν τα δεσμά που τους επιβάλλει η πατριαρχία.
25/09/2021, 12:50
Μποφίλιου για τη γυναικοκτονία στη Ρόδο: «’Τσ@κίζουμε’ τους θείους σε κάθε γειτονιά»
Η Νατάσσα Μποφίλιου σε πολλές περιπτώσεις έχει εκφραστεί με θάρρος και παρρησία για τις ζοφερές συνέπειες της πατριαρχίας.
![Φωτογραφία για: Μποφίλιου για τη γυναικοκτονία στη Ρόδο: «’Τσ@κίζουμε’ τους θείους σε κάθε γειτονιά» 1 synaylia mpofilioy](https://www.koutipandoras.gr/wp-content/uploads/2021/09/synaylia-mpofilioy.jpg)