Η Ένωση προηγήθηκε με 2-0 χάρη στα γκολ των Μάνταλου (3′) και Πατίτο (61′), αλλά στο 71′ και στο 75′ ο Λε Ταλέκ και ο Ούμπιντες έκαναν το 2-2, με τον Γιάννη Ανέστη να κάνει σημαντικό λάθος στο γκολ της ισοφάρισης.
Έτσι, η ΑΕΚ μένει πολύ πίσω από την κορυφή δίχως καν να περιμένει το αποτέλεσμα του αυριανού ντέρμπι στο Καραϊσκάκη.
Ισόπαλο το Λεβαδειακός- Ξάνθη
Χωρίς νικητή, 1-1, έληξε και η αναμέτρηση του Λεβαδειακού με την Ξάνθη στη Βοιωτία. Οι Ακρίτες προηγήθηκαν στο 22’ με τέρμα του Γιουνές και οι παίκτες του ισοφάρισαν με κεφαλιά του Γουόν στο 80ο λεπτό. Μετά την ισοφάριση η Ξάνθη απείλησε περισσότερο αλλά τελικά δεν κατάφερε.
Ο Αστέρας Τρίπολης από την άλλη πλευρά πέρασε για δεύτερη διαδοχική χρονιά από τους «Ζωσιμάδες» με το ίδιο σκορ (2-1) αλλά και με ανατροπή επί του ΠΑΣ Γιάννινα. Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί με γκολ του Ζάιρο αλλά είδαν τους Φαρίνια και Μάσα (είχε περάσει δευτερόλεπτα νωρίτερα στο ματς) να φέρνουν «τούμπα» το παιχνίδι και να τους ανακόπτουν το σερί των τριών νικών που είχαν.