Πρόκειται για δύο 15χρονους και έναν 20χρονο, οι οποίοι βρίσκονταν έξω από την Ενορία Πέτρου και Παύλου.
Τότε περίπου 10 μαυροντυμένοι, με χειρουργικές μάσκες και ξύλινα ρόπαλα και σιδερένιους λοστούς στα χέρια, τους πλησίασαν με τα πόδια και τους επιτέθηκαν, τραυματίζοντάς τους. Στη συνέχεια τράπηκαν σε φυγή.
Ο ένας από τους δύο 15χρονους πήγε μόνος του στο Γενικό Νοσοκομείο Χαλκίδας για τις πρώτες βοήθειες , ωστόσο ο 20χρονος που ήταν μαζί με τους δύο ανήλικους δεν εντοπίστηκε και αναζητείται από την Αστυνομία.