Newsroom

Newsroom

Νίκη με ανατροπή για τον Ολυμπιακό σε ντέρμπι με συνεχείς διακοπές

Ο Ολυμπιακός πήρε το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στο «Γ. Καραϊσκάκης» ανατρέποντας το σκορ από 0-1 σε 2-1.

580d1d9b1dc524fd1e8b4672

Σε ένα τοπίο …στην ομίχλη και σε έναν αγώνα που διεκόπη τρεις φορές από τα καπνογόνα, ο ΠΑΟΚ πήρε προβάδισμα με γκολ του Βαρέλα στο 6ο λεπτό. Ο ίδιος παίκτης στο 25ο λεπτό όμως έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και έφερε τον αγώνα στα ίδια.

Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα όμως οι παίκτες του δεν κατάφερναν να βρουν στόχο, και τελικά στο 6ο από τα 11 λεπτά των καθυστερήσεων, ο Ολυμπιακός με τον Μιλιβόγιεβιτς έκανε το 2-1 και πήρε τη νίκη.

Στην τρίτη διακοπή του αγώνα από τα καπνογόνα, οι παίκτες του ΠΑΟΚ έφυγαν από τον αγωνιστικό χώρο αλλά τελικά επέστρεψαν για να ολοκληρωθεί το παιχνίδι.

Συναγερμός στη Νέα Χαλκηδόνα: Τηλεφώνημα για βόμβα σε τράπεζα – Έδωσαν περιθώριο μιας ώρας