Η φιλία του Εμμανουήλ Καραλή και του Μίλτου Τεντόγλου είναι από τα πιο αισιόδοξα story στον ελληνικό αθλητισμό και ανάμεσα τους συχνά πυκνά παίζουν πειράγματα, beef και απολαυστικό τρολ.
Αυτή τη φορά τη σκυτάλη στο πείραγμα πήρε ο Εμμανουήλ Καραλής, που έκανε πανελλήνιο ρεκόρ και δεν έχασε την ευκαιρία να τρολάρει τον Μίλτο Τεντόγλου.
Ό,τι δεν κατάφερε πριν από λίγες ημέρες στο ευρωπαϊκό της Ρώμης, ο Εμμανουήλ Καραλής το πέτυχε στο διεθνές μίτινγκ του Μπιντγκόζ.
Ο 25χρονος πρωταθλητής του επί κοντώ πέρασε πάνω από τα 5 μέτρα και 92 εκατοστά, καταρρίπτοντας ρεκόρ εννέα χρόνων (5,91) το οποίο κατείχε ο Κώστας Φιλιππίδης από τις 4 Ιουλίου του 2015.
Όπως και στη Ρώμη, έτσι και στην πολωνική πόλη ο «Μανόλο» κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο, καθώς πρώτος ήταν ο Φιλιππινέζος Έρνεστ Ομπιένα με 5,97. Οι δύο αθλητές δοκίμασαν και στα 6,02 χωρίς επιτυχία.
Μετά από τη σπουδαία επιτυχία ο Ε. Καραλής έκανε ανάρτηση στην οποία παρέθεσε μόνο δύο hashtag τρολάροντας τον φίλο του. Ανέφερε το όνομα του Μίλτου Τεντόγλου και ένα απλό… “sorrynotsorry”.
— Emmanuel Karalis (@FlyManoloFly) June 20, 2024
Καραλής: Νέο πανελλήνιο ρεκόρ με άλμα στα 5,92μ.
Ειδήσεις σήμερα:
Συνελήφθη ο γνωστός τράπερ Trannos για οπλοκατοχή
Κουτσελίνη: Πολλοί τρόλαραν, σαν το Κουλούρι όμως κανένας – «Θα κάνω τα πάντα για τον Λύτρα»
Άλκης Δαυίδ: Καταδικάστηκε για βιασμό ο κληρονόμος της Coca-Cola 3Ε – Θα πληρώσει 900 εκατ. δολάρια