Θα μπορούσε ένα… ιστορικό στέλεχος της Νέας Δημοκρατίας, όπως ο αλήστου μνήμης Θόδωρος Ρουσόπουλος, να λείπει από τις εκδηλώσεις για τα τεσσερακοστά γενέθλια της παράταξης; Ασφαλώς και όχι!
Ο Θόδωρος Ρουσόπουλος θα είναι παρών στην αυριανή εκδήλωση της ΝΔ για τα 40 χρόνια από την ίδρυσή της, καθώς μαζί του επικοινώνησε ο γραμματέας της ΝΔ, Ανδρέας Παπαμιμίκος, και τον προσκάλεσε στην επετειακή εκδήλωση, που θα πραγματοποιηθεί στη Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών.
Ο πρώην υπουργός αποδέχθηκε την πρόσκληση (φυσικά).