Ολυμπιακοί Αγώνες- Το απόλυτο φιάσκο : Ακύρωσαν το γκολ της Αργεντινής δύο ώρες μετά το ματς! (video)

Διακοπή, ένταση και ένα γκολ που ακυρώθηκε δύο ώρες αφότου σημειώθηκε είχε το μενού στο Αργεντινή - Μαρόκο για τους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024.

argentina

Όσα συνέβησαν στην αναμέτρηση της Αργεντινής με το Μαρόκο για το τουρνουά ποδοσφαίρου των Ολυμπιακών Αγώνων είναι δύσκολο να τα περιγράψει κάποιος με λέξεις.

Αδιανόητο ξεκίνημα στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024, με καπνογόνα και κροτίδες – Εισβολή Μαροκινών στο γήπεδο (video)

Οι δύο ομάδες μετά από επεισοδιακό ματς μετά την εισβολή οπαδών στο γήπεδο  Σεντ Ετιέν όπου άρχισε το μεγάλο ραντεβού του αθλητισμού με το ποδοσφαιρικό τουρνουά, οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι  2-2. καθώς το ματς διακόπηκε και οι διοργανωτές ενημέρωσαν πως ολοκληρώθηκε με το ισόπαλο. Κάτι τέτοιο όμως δεν ίσχυσε με δύο ώρες καθυστέρηση!

Μετά από δύο ώρες αποφάσισαν να… συνεχιστεί για τρία λεπτά ακόμη. Κι όχι με το σκορ στο 2-2.
Ο διαιτητής είδε τη φάση στο VAR και ακύρωσε το γκολ των Αργεντινών. Έτσι το ματς συνεχίστηκε για τρία λεπτά μετά από δύο ώρες που οι πάντες νόμιζαν πως έληξε και με το σκορ υπέρ των Αφρικανών. Οι οποίοι και νίκησαν τελικά 2-1.

Το φιάσκο για τη διοργάνωση είναι μεγάλο, καθώς πρόκειται για καταστάσεις που δε συναντά κανείς ούτε σε μικρές ποδοσφαιρικές κατηγορίες υπανάπτυκτων χωρών.