Παναττική στάση εργασίας από την έναρξη λειτουργίας των υπηρεσιών έως τις 12 το μεσημέρι πραγματοποιεί σήμερα η ΑΔΕΔΥ κατά της αξιολόγησης.
Η ΑΔΕΔΥ καλεί όλους τους εργαζόμενους στο Δημόσιο στο συλλαλητήριο που θα πραγματοποιηθεί έξω από το Συμβούλιο της Επικρατείας στις 9:30 το πρωί, με αφορμή την εκδίκαση της αίτησης ακύρωσης κατά των αποφάσεων για το νομοθετικό πλαίσιο της αξιολόγησης.
Στη στάση εργασίας συμμετέχει και η ΠΟΕ-ΟΤΑ.