Πέρασε από το Περιστέρι ο Ολυμπιακός

Με σκορ 0-1 επικράτησε ο Ολυμπιακός του Ατρομήτου στο γήπεδο του Περιστερίου, μια εβδομάδα πριν το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στο Καραϊσκάκη.

5814ec541dc52463518b4685

Ο Ολυμπιακός με τη νίκη του εξασφάλισε ότι ακόμη και με νίκη του αιωνίου αντιπάλου αύριο επί του Ηρακλή, θα έχει διαφορά ασφαλείας 4 πόντων.

Στο Περιστέρι ο Ατρόμητος ξεκίνησε πολύ δυνατά τον αγώνα και ήταν επιθετικός, χάνοντας τρεις σημαντικές ευκαιρίες. Μάλιστα έφτασε στο γκολ στο 27ο λεπτό, όταν ο Λε Ταλέκ με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα αλλά υποδείχθηκε λανθασμένα όπως έδειξε το ριπλέι σε θέση οφσάιντ.

Ο Ατρόμητος έχει παράπονα και για την φάση του 8ου λεπτού όταν η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Ντα Κόστα εντός περιοχής, με τον Δελφάκη να δείχνει παίζεται.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός ανέβασε την απόδοσή του και άνοιξε το σκορ με τον Ιντέγε στο 54ο λεπτό, από σέντρα του Φορτούνη, κάνοντας το 0-1, το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα, καθώς ο Καπίνο στο 81ο λεπτό απέκρουσε με τα πόδια το σου του Στοϊτσεφ.

«Θα έπρεπε να είσαι φυλακή όχι εδώ» – Απίστευτη επίθεση από ακροδεξιά ευρωβουλευτή στη Φον ντερ Λάιεν

«Είστε υπεύθυνη για κάθε βιασμό, για κάθε επίθεση και για κάθε τραγωδία που προκλήθηκε από…

Χαμός ανάμεσα σε Υποφάντη και τον TikToker Δημήτρη Σαββίδη – «Από το 2019 ως το 2022 δεν κάνατε την ίδια κριτική στην κυβέρνηση» (video)

Ο Νίκος Υποφάντης έδειξε ενοχλημένος από το σχόλιο του TikToker για την αλλαγή στάσης προς…

O Πορτοσάλτε «απαγόρευσε» στους Έλληνες να κάνουν διακοπές και έφερε καύσωνα στα social media

Η προτροπή του Άρη Πορτοσάλτε στους Έλληνες να μην κάνουν διακοπές ξεσήκωσε θύελλα αντιδράσεων