Πέρασε και από τη Βέροια ο Ολυμπιακός

Με τους τρεις βαθμούς έφυγε από το γήπεδο της Βέροιας ο Ολυμπιακός, ο οποίος επικράτησε της τοπικής ομάδας με 1-2.

588e486f1dc52447568b4668

Οι ερυθρόλευκοι κυριάρχησαν στον αγώνα και άνοιξαν το σκορ στο 11ο λεπτό με τον Κώστα Φορτούνη. Ο Σαρπόνγκ ισοφάρισε για τους γηπεδούχους 13 λεπτά αργότερα, στο 24ο λεπτό, βάζοντας δύσκολα στους ερυθρόλευκους.

Ωστόσο, πριν ακόμη λήξει το πρώτο ημίχρονο, ο Μιλιβόγιεβιτς έδωσε ξανά το προβάδισμα στον Ολυμπιακό, κάνοντας το 1-2, σκορ που έμελλε να είναι και το τελικό στην αναμέτρηση.

Όταν ο Λαμίν Γιαμάλ έκανε τα μαγικά του στους δρόμους του Ματαρό και τέσσερα χρόνια μετά έγινε πρωταθλητής Ευρώπης (video)