Σοκ στο ελληνικό ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο με την είδηση πως έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 26 ετών ο Στάθης Χατζηλάμπρου, αφήνοντας την τελευταία του πνοή σε τροχαίο δυστύχημα.
Στο παρελθόν έχει αγωνιστεί σε Λεβαδειακό, Θήβα, Άγιο Ιερόθεο, ΠΑΟ Ρουφ και Πανελευσινιακό, ενώ στον Ελλοπιακό πέρασε την τελευταία περίοδο της καριέρας του.
Το αντίο της ομάδας του Σ. Χατζηλάμπρου
ΣΟΚ, ΤΡΑΓΩΔΙΑ, ΣΥΝΤΡΙΒΗ
Έφυγε με δυνατό σπριντ ο άρχοντας, το παιδί όλων μας. Στην ενδεκάδα των αγγέλων από σήμερα ο Στάθης Χατζηλάμπρος».