Δύο τουρίστριες από τη Βρετανία βγήκαν για ποτό στη Θεσσαλονίκη, αλλά αντί να φορέσουν τα τζιν τους ή κάποιο φόρεμα για έξοδο φόρεσαν τις πυτζάμες τους προσελκύοντας τα βλέμματα όσων επίσης βρίσκονταν στο μπαρ.
Σύμφωνα με το ρεπορτάζ της ΕΡΤ, κάποιοι φωτογράφισαν το πρωτότυπο θέαμα, καθώς η μόνη άλλη περίπτωση να δεις κάποιον να βγαίνει με πυτζάμες και παντόφλες είναι στις αποκριές ή αν είναι καλεσμένος σε πυτζάμα πάρτι.
Η μία μάλιστα εκ των δύο κοριτσιών απόλαυσε το ποτό της όχι μόνο με πιτζάμα, αλλά και με παντόφλες…