Ακόμα δεν έχουν κοπάσει τα πανηγύρια στις τάξεις των φίλων του Ολυμπιακού, μετά την τρομερή επιτυχία της ομάδας και την κατάκτηση του Conference League με τη νίκη επί της Φιορεντίνα με 1-0 στην παράταση, με τον Σωτήρη Τσαφούλια να είναι ένας απ’ αυτούς που το χάρηκαν με την καρδιά τους.
Μάλιστα ο πασίγνωστος σκηνοθέτης θυμήθηκε μια προφητεία, του απ’ τη συνέντευξη που είχε δώσει μαζί με τον Πυγμαλίωνα Δαδακαρίδη το 2022 στο Provocateur, με τον ίδιο να δέχεται ένα δίλημμα που είχε εύκολη απάντηση.
Σωτήρης Τσαφούλιας – «Θρύλε ευχαριστούμε»
Πιο συγκεκριμένα, ρωτήθηκε αν θα προτιμούσε να μπει το «Έτερος Εγώ» στο Netflix ή γκολ του Ολυμπιακού στο 90′ σε ευρωπαϊκό τελικό, με τον Σωτήρη Τσαφούλια να μην το σκέφτεται και πολύ και να λέει «Γκολ στο 90’ του Ολυμπιακού σε ευρωπαϊκό τελικό!»
Ο σκηνοθέτης μετά την κατάκτηση του Conference ανέβασε το απόσπασμα λέγοντας «2022: Το είπαμε. 2024: Θρύλε ευχαριστούμε!!!».
Το βλέπε από τότε να έρχεται…
Ειδήσεις σήμερα: