Κάτω από τον θερινό ήλιο του Θησείου και σε χαλαρό κλίμα ξεκίνησε η καθιερωμένη, πριν την Κυριακή της κάλπης, η σαββατιάτικη συνάντηση του Στέφανου Κασσελάκη με τους συντάκτες που καλύπτουν το ρεπορτάζ της αξιωματικης αντιπολίτευσης.
Ο πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ έφτασε αρχικά στον σταθμό του Θησείου και ανηφόρισε την Διονυσίου Αρεοπαγίτου και έφτασε στο σημείο της συνάντησης όπου τον περίμεναν οι δημοσιογράφοι. Ο Στέφανος Κασσελάκης είχε την ευκαιρία να συνομιλήσει με αρκετούς περαστικούς αλλά και καταστηματάρχες, δεχόμενος τις ευχές του για ένα καλό αποτέλεσμα στην κάλπη της Κυριακής, με τις καθιερωμένες selfies να μη λείπουν.