Η αρκαδική ομάδα επικράτησε στο Αγρίνιο 2-0 του Παναιτωλικού (24΄ Ιγκλέσιας, 79΄ Μανιάς), σε αναμέτρηση για την 30η αγωνιστική της Super League, και «σφράγισε» την κατάκτηση της προνομιούχου πέμπτης θέσης, ανεξάρτητα από το τι θα καν βει η Ξάνθη στο ματς με τον Παναθηναϊκό, το οποίο διακόπηκε λόγω κακοκαιρίας και θα συνεχιστεί αύριο.
06/05/2018, 18:20
Στο Europa League ο Αστέρας Τρίπολης
Το εισιτήριο για το Europa League της επόμενης περιόδου εξασφάλισε ο Αστέρας Τρίπολης, που επιστρέφει μετά από διετή απουσία στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.
![Φωτογραφία για: Στο Europa League ο Αστέρας Τρίπολης 1 5aef48011dc52442068b4598](https://www.koutipandoras.gr/wp-content/uploads/2018/05/5aef48011dc52442068b4598.jpg)