Μάχη να κρατηθεί στη ζωή δίνει ο μοναδικός επιζών του πρώτου βαγονιού της μοιραίας αμαξοστοιχίας στα Τέμπη που νοσηλεύεται στην ΜΕΘ του Νοσοκομείου Λάρισας.
Ο 20χρονος μετά τη σύγκρουση εκφενδονίστηκε από το βαγόνι στα χωράφια και εκεί, σύμφωνα με το Gegonotanews.gr, τον εντόπισαν οι διασώστες χωρίς τις αισθήσεις του. «Είναι ο μόνος επιζών από το πρώτο βαγόνι», ανέφεραν οι γιατροί που δίνουν μάχη για να τον κρατήσουν στη ζωή.