Συγκλονισμένη είναι η τοπική κοινωνία της Χαλκίδας από τον αδόκητο χαμό 43χρονου πιθανότατα από θερμοπληξία, ο οποίος άφησε την τελευταία του πνοή στο Νοσοκομείο της πόλης.
Σύμφωνα με πληροφορίες του eviaonline, ο άτυχος 43χρονος σήμερα κάποια στιγμή δήλωσε στην μητέρα του ότι έχει υψηλή θερμοκρασία και πονοκέφαλο.
Αμέσως επικοινώνησαν με γιατρό ο οποίος τους συνέστησε κρύες κομπρέσες στο μέτωπο. Η κατάσταση όμως χειροτέρευε από ώρα σε ώρα και έτσι οι δικοί του τον μετέφεραν στο Νοσοκομείο Χαλκίδας, με πυρετικούς σπασμούς.
Έγινε εισαγωγή με συμπτώματα θερμοπληξίας, αλλά δυστυχώς έπαθε απανωτά εγκεφαλικά επεισόδια τα οποία τον οδήγησαν στον θάνατο.
Φως στα ακριβή αίτια του θανάτου, θα ρίξουν η νεκροψία – νεκροτομή.
Αρχική φωτογραφία: Φωτογραφία αρχείου